Jak się przygotować?

Jak przygotować się do wykonania fotografii w systemie BIOfoto?

Najważniejsze to być zrelaksowanym i czuć się komfortowo, twarz nie powinna się błyszczeć.

Mimo, że za jakość zdjęcia odpowiedzialny jest fotograf dlatego w Wałbrzychu tą fotografią zajmuje się Kodak Express Super Fotograf, prosimy Was o zapoznanie się z kilkoma sugestiami.

Sugestia nr 1. Prosimy, przygotujcie się do zdjęcia. Mimo, że zdjęcie jest niewielkie a jego zrobienie trwa chwile, to dokument z tym zdjęciem będzie Wam towarzyszył przez długie lata a Wasza twarz na zdjęciu będzie oglądana przez dziesiątki osób. Twarz osoby wyspanej, wypoczętej wygląda zupełnie inaczej twarz osoby, która np przez ostatnie dni prowadziła nadto „intensywne” życie towarzyskie :-). Suto zakrapiany weekend bez wypoczynku będzie widoczny na zdjęciu robionym np. w poniedziałek i nic tu nie pomoże nasza fachowość w połączeniu z Photoshopem.

Sugestia nr 2. Mimo, że na zdjęciu nie będzie widać zbyt wiele z Państwa ubioru, to jednak część „pod szyją” powinna być schludna. Paniom radzimy, aby na tą okazję zrezygnowały w szali w tysiącu kolorów i odcieni, korali o wielkości piłeczek do ping ponga. Nie sprawdzą się też golfy kupione czasie wizyty w Zakopanem, kolczyki zasłaniające połowę twarzy, spinki do włosów zasłaniające czoło ani bardzo figlarne czapeczki. Hiphopowcom odradzamy kaptury na głowach. Reasumując, twarz ma być widoczna.

Sugestia nr 3. Uwierzcie nam Państwo, umyte włosy lepiej wychodzą na zdjęciu… Należy tu wspomnieć także o makijażu. Zasada jest prosta, co za dużo, to nie zdrowo. Zbyt ostry i kolorowy już nawet nie to, że źle będzie wyglądał. Taka fotografia zostanie odrzucona przez urząd. Z naszej strony prosimy tylko o to, żeby makijaż był raczej matowy, bez perłowych cieni do powiek i brylantowo połyskujących błyszczyków do ust.

Sugestia nr 4. Samo ustawienie ciała to proste zasady. Oczy muszą być otwarte i niezasłonięte przez grzywkę. Uśmiech powinien być naturalny, nie zbytnio „otwarty” i bez zaciśniętych ust. Okulary powinny być ściągnięte (poza sytuacjami wynikającymi np z choroby, wtedy musicie Państwo w urzędzie przedstawić także odpowiednie zaświadczenie), Warto rozluźnić się i wyciągnąć lekko głowę do przodu, co zlikwiduje ew. drugi podbródek.

No. To by było na tyle. Resztę zrobimy my 🙂
Resztę wytycznych pozostaw już specjalistom od BIOfoto

– pamiętajcie, że zdjęcie musi być zrobione nie dawniej, niż pół roku przed złożeniem wniosku,
– na zdjęciu nie możecie mieć czapki (poza pewnymi związkami wyznaniowymi, ale tu potrzebne jest zaświadczenie o przynależności do nich), ciemnych okularów ani nic, co utrudniałoby identyfikacje Was,
– na zdjęciu musi być cała głowa,
– na zdjęciu powinna być głowa i co najwyżej górna część barków,
– twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia,
– jeśli nosicie okulary korekcyjne, możecie być w nich na zdjęciu, pod warunkiem, że widać wasze oczy, tzn nie ma błysków, odbić światła itp. Lepiej jednak je zdjąć do zdjęcia..
– w przypadku soczewek kontaktowych nie mogą one zmieniać koloru oczów itp,
– jeżeli macie wadę wzroku, która wymaga np ciemnych okularów, możecie je mieć na zdjęciu, pod warunkiem, że macie zaświadczenie lekarskie o chorobie,
– twarz musi być skierowana wprost w stronę aparatu, nie przekrzywiajcie głowy,
– wyraz twarzy musi być naturalny, usta zamknięte, brwi widoczne,
– oczy muszą być otwarte, widoczne ze źrenicami
– zdjęcie jest odrzucone, jeśli występuje efekt „czerwonych oczu”,
– zdjęcie musi mieć właściwą ostrość i kontrast,
– zdjęcie powinno zostać wykonane na błyszczącym papierze fotograficznym,
– zdjęcie nie może mieć załamanej lub uszkodzonej powierzchni,
– w przypadku biżuterii można ją mieć na zdjęciu, jeśli tylko nie zaburza widoczności twarzy. Lepiej więc jednak będzie, jeśli ją zdejmiecie,
– zdjęcia dzieci do 5 roku życia nie muszą spełniać wymogów co do fotografii takich jak zdjęcia dorosłych. Ważne żeby tło było jasne i jednorodne oraz aby twarz dziecka była odsłoniętą